Jak wybrać globulki?

Opublikowano dnia Lis 30 2014 - 9:55am przez Roksana Piotrowska

O tym, że globulki dopochwowe są jednymi z popularniejszych środków antykoncepcyjnych dowiedzieć można się z bardzo wielu różnorodnych źródeł. Starczy jednak zapytać lekarza, czy też farmaceuty, jak wygląda sprawa związana z tymi właśnie produktami, by przekonać się, że mają one bardzo wielu zwolenników. Z uwagi na ten fakt, firmy farmaceutyczne produkują bardzo różnorodne globulki – pomiędzy nimi można znaleźć zarówno takie, które wydaje się jedynie z przepisu lekarza, jak i te, które można zakupić bez recepty, udając się do apteki. A jak wybrać te najlepsze dla siebie i na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji? Oto kilka najważniejszych zasad.

OTC czy na receptę?

Wybierając się do apteki, znaleźć można co najmniej kilka rodzajów globulek. Większość spośród tych, które dostępne są bez recepty, opartych jest o podobne substancje  o charakterze plemnikobójczym. Dlatego też, bez względu na to, który model spośród wszystkich oferowanych bez recepty w aptece się zdecydujemy, czeka na nas bardzo podobne zabezpieczenie. A co, jeśli chodzi o globulki, które są dostępne na receptę, a więc są wydawane jedynie z przepisu lekarza? Ich skład może być o wiele bardziej zaawansowany i inwazyjny, a co za tym idzie, ich skuteczność, jak chodzi o zapobieganie ciąży i nie tylko może być większa. Warto zatem tę kwestię wziąć pod uwagę, podejmując decyzję w tej właśnie materii.

Wizyta u lekarza się przyda

Chcąc zdecydować się na tę właśnie metodę antykoncepcyjną, niewątpliwe warto się wybrać do lekarza ginekologa i skonsultować swoją decyzję. A to dlatego, że lekarz odpowie na wszystkie pytania związane choćby ze sposobem aplikacji globulek, czasem, gdy trzeba to zrobić oraz innymi tego typu kwestiami. Lekarz również podpowie, które środki farmaceutyczne tego właśnie typu będą się najlepiej nadawały dla pacjentki oraz, ewentualnie, wypisze właściwą receptę. Konsultując się zatem w tym właśnie zakresie z lekarzem, można zwiększyć swoją pewność, ze ta przyjęta metoda antykoncepcyjna się po prostu sprawdzi i przełoży na komfort oraz bezpieczeństwo relacji intymnych z partnerem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak wybrać globulki?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
O autorze

Dodaj opinię