Sposoby na bielszy uśmiech: żele, nakładki, paski i pasty do wybielania zębów

Opublikowano dnia Lut 21 2014 - 5:50am przez Emilia Michalska

Producentów jak i samych środków wybielających zęby na rynku jest pełno, a lista stale się powiększa. Metody te są popularne ze względu na dużą skuteczność, bezpieczeństwo oraz niższe koszty w porównaniu kuracją u dentysty. Dostępne na rynku produkty przeznaczone są do pielęgnacji jamy ustnej w warunkach domowych, a zainteresowanie nimi od kilkunastu lat stale rośnie. Poniżej prezentujemy produkty jednego z partnerów serwisu.

Najpopularniejsze są żele z nakładką na zęby

Do najpopularniejszych środków należą żele wybielające wraz z nakładkami który powinno się nakładać na około 30 minut każdego dnia. Maksymalny efekt zostanie osiągnięty po 10 dniach i ta kuracja jest niemal identyczna z tą u dentysty. Różnica polega na tym, że dentysta formuje formę dentystyczną dla pacjenta w swoim gabinecie, a my taką formę kształtujemy w zakupionym zestawie. Do każdego zestawu dołączana jest szczegółowa instrukcja obsługi, która pozwoli wykorzystać wszystkie możliwości zapewniając piękny biały uśmiech.

Paski wybielające – szybszy, ale mniej skuteczny sposób

Nie mniej popularne są paski wybielające, które są nakładane się na 20 minut i nawet po pierwszym razie można zauważyć różnicę. Wielu dentystów zaleca stosowanie pasków wybielających jako podkładki od których zaczyna się proces wybielania zębów. Większość osób wybiera paski w celu utrzymania przez dłuższy czas rezultatu wcześniejszego wybielania. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę w momencie kiedy chcemy szybko odświeżyć swoje zęby po niewielkich kosztach. Paski to wygoda i szybkie rezultaty to dlatego są tak popularne.

Wybielanie zębów pastą należy stosować dwa razy dziennie, a na pierwsze efekty trzeba poczekać od 2 do 4 tygodni. Pasty wybielające zastępują z powodzeniem zwykłe pasty, ponieważ mają dokładnie takie same właściwości i zapobiegają, zwalczają próchnice oraz kamień nazębny. Niewielka ilość środków polerujących zawartych w paście wybiela zęby poprzez rozpuszczenie błony białkowej, która otacza zęby tam gdzie gromadzą się plamy. Pasta oraz paski wybielające mogą być używane również po kuracji wybielającej u dentysty w celu podtrzymania jej efektu. Metody wybielanie zębów tymi sposobami nie zajmują wiele czasu, dając szybki i widoczny rezultat w krótkim czasie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze

Dodaj opinię