Zalety depilacji wykonywanej za pomocą lasera

Opublikowano dnia Kwi 17 2017 - 4:33pm przez Emilia Michalska

Każda z kobiet chce wyglądać pięknie. Szczególnie w lecie, kiedy większość części ciała jest odkryta, codzienna depilacja może być uciążliwa. Golenie nóg, pach, okolic bikini zajmuje sporo czasu. Włoski ucinane maszynkami jednorazowymi odrastają już nawet następnego dnia, a wyrywanie włosków depilatorem czy plastrami bywa bolesne. Jak więc skutecznie i na długo pozbyć się włosów? Za pomocą lasera. Zabieg depilacji laserowej polega na usuwaniu niechcianego owłosienia za pomocą wiązki lasera, który wnika głęboko w skórę i wypala włosek, wraz z cebulką i korzeniami. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Jak dokładnie to działa? Energia wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik włosa, a po tym zmienia się w energię termiczną, niszcząc nieodwracalnie cebulkę.

Należy pamiętać, że aby zabieg był skuteczny należy dobrać odpowiednią moc oraz czas trwania zabiegu, gdyż każdy rodzaj skóry i włosów wymaga innego naświetlenia. Dlatego pierwsza wizyta w gabinecie powinna być połączona z konsultacją. Następnie, jeśli nie ma przeciwskazań do wykonania zabiegu, zostaje przeprowadzona próba laserowa. Dzięki temu można ustalić optymalne parametry lasera. Przed zabiegiem właściwym należy oczyścić i ogolić skórę, nie stosować na niej żadnych kremów, balsamów ani innych kosmetyków czy maści, szczególnie tych zawierających witaminy A lub C. Skóra nie może być natomiast podrażniona czy uszkodzona. Od około miesiąca przed planowaną depilacją nie można wyrywać włosów ani opalać się.

Sama depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, jednak naturalnym objawem po zabiegu jest obrzęk i zaczerwienienie skóry. Ustępują one po upływie 2-4 dni. Kilka dni po zabiegu, na depilowaną skórę należy używać jedynie naturalne kremy z alantoiną, zasypkę, a do mycia samą wodę z tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym. Nie wolno traktować podrażnionego miejsca mydłem, dezodorantem.

Depilacja laserowa jest możliwa do wykonania tylko na włosach ciemnych – przy włoskach w kolorze blond, rudym lub siwym wyniki nie są zadowalające.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zalety depilacji wykonywanej za pomocą lasera, 10.0 out of 10 based on 1 rating
O autorze

Dodaj opinię