Ćwiczenia synchronizacji półkul mózgowych poprawia pamięć i koncentrację

Opublikowano dnia Lis 11 2016 - 12:35am przez Emilia Michalska

Synchronizacja półkul mózgowych to ideał epoki oświecenia. Wielu artystów znanych całemu światu wykazywało powiązanie prawej i lewej półkuli. To bowiem wpływa na rozwój kreatywności, zdolności rozmowy z intuicją. W jaki sposób wpływać na pamięć i koncentrację, aby osiągnąć niesamowite wyniki w codziennym życiu?

Co robić, żeby poczuć się sprawnym umysłowo w każdych warunkach?

Warto zawsze łączyć zdolności lewej półkuli z uwarunkowaniami prawej. W lewej półkuli masz do czynienia z logiką, linearnością. Natomiast prawa półkula odpowiada za kreatywność, sztukę, dostrzeganie piękna w całej okazałości. Jeżeli na co dzień wykonujesz skomplikowane obowiązki wymagające logicznego myślenia w domu postaraj się o aktywności, tj. taniec, rysowanie, a nawet pisanie pamiętnika. Dzięki temu będziesz miał zawsze umysł rozwinięty we wszystkich jego kategoriach. A to idealnie wpływa na pamięć i koncentrację. Poza tym dobrze jest przejść na właściwą dietę, przyczyniającą się do właściwego transportowania składników odżywczych do komórek. Pamięć oraz koncentrację w tym przypadku wzmacniają węglowodany złożone.

Dzięki nim jesteś pełen energii, wewnętrznej pasji, nie męczysz się podczas realizacji cięższych projektów. Unikaj nagłych skoków cukru we krwi, ponieważ takie wahania wpłyną negatywnie na twoje samopoczucie. Lepiej postaw na płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo, fasolę, ryby. Na pamięć świetnie wpływają orzechy. Inne składniki mineralne oraz witaminy przydatne we wzmacnianiu umysłu to żelazo, magnez, lecytyna. Człowiek znacznie lepiej zapamiętuje informacje, jeżeli zadba o pełnowymiarowy, codzienny jadłospis (pięć posiłków), a także naturalną suplementację uzupełniającą składniki, które szybciej się wyczerpują. Pij koniecznie wodę mineralną, ponieważ ma ona moc oczyszczającą. Dla uspokojenia umysłu i utrwalenia już zdobytej wiedzy przydadzą się ćwiczenia fizyczne, najlepiej połączenie wydajności aerobowej z siłową.

Warto zadbać o sprawność umysłu, niezależnie od wieku

Synchronizacja półkul mózgowych plus właściwa dieta i aktywność fizyczną sprawi, że częściej zaczniesz dostrzegać pozytywne sygnały z własnego wnętrza. Intuicja podpowie ci wiele rozwiązań, szybciej rozwiążesz problemy, które dla wielu bywają niesamowicie przytłaczające. Sztuka koncentracji i zapamiętywania zmienia życie, tworząc z ciebie jednostkę dążącą do nowych, lepszych wyników.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ćwiczenia synchronizacji półkul mózgowych poprawia pamięć i koncentrację, 10.0 out of 10 based on 1 rating
O autorze

Dodaj opinię