Czy depilowanie się laserem może być skuteczne?

Opublikowano dnia Lip 26 2016 - 2:39pm przez Emilia Michalska
skóra z gładką cerą

Salony kosmetyczne oferujące swoim klientom szeroki wachlarz usług mają do zaproponowania szereg usług związanych z pozbyciem się niepożądanego owłosienia. Zabieg usunięcia takiego owłosienia nosi nazwę depilacja. Przez wiele lat była ona wykonywana za pomocą specjalistycznych plastrów, które choć były bardzo skuteczne, miały też dużą wadę- przeprowadzenie takiego zabiegu oznaczało konieczność przygotowania się na ogromny ból. Nowoczesne metody nie są już tak bardzo dające się we znaki pod tym kątem. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przez kobiety jest depilacja laserowa. Zabieg może dotyczyć twarzy jak i pozostałych partii ciała:

Sam zabieg laserowy nie jest zbyt bolesny, odczuwa się podczas niego bardziej pewnego rodzaju dyskomfort.” – mawiała na łamach portalu dla kobiet Anna – znana blogerka

Mieszkając Krakowie  warto wybrać salon firmy Laser DeLux, można być wtedy pewnym jakości realizacji usługi” – dodaje po chwili Anna

Jak sama nazwa wskazuje usuwanie niepożądanego owłosienia odbywa się w tym przypadku przy pomocy wiązki laserowej. Ona charakteryzuje się tym, że wnika bardzo głęboko pod skórę powodując jednocześnie zniszczenie cebulki włosa raz z korzeniami. Specjaliści od dawna uznają ja metodę w stu procentach bezpieczną oraz bezinwazyjną. W celu osiągnięcia zadowalających efektów konieczne jest umiejętne dobrani odpowiedniej mocy oraz czasu trwania impulsów. Dobierane są one odpowiednio do rodzaju skóry oraz włosów. Do zabiegu usuwania owłosienia metodą laserową nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pierwszy zabieg tego rodzaju powinien być jednak poprzedzony konsultacją odbywającą się u specjalistów w Krakowie.

Kosmetolog w takim przypadku zobligowany jest do przeprowadzenia wywiadu, na podstawie którego oceniany jest stan i typ skóry oraz włos. Jest to kluczowe, ponieważ od tego wywiadu oraz informacji zależy, jaki parametry lasera powinny być dobrane do pacjenta. U tego pacjenta, który spełnia wszystkie warunki, przeprowadzana jest próba laserowa. Zabieg może być przeprowadzony u osoby, która nie opalała się przynajmniej miesiąc przed planowanym terminem zabiegu. Po przeprowadzeniu zabiegu, trzeba być przygotowanym na to, że w miejscach objętych depilacją dojdzie do pojawienia się obrzęku. Nie należy się jednak tym przejmować, ponieważ jest to naturalnych odruch skóry. Obrzęk znika po dwóch lub trzech dniach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze

Dodaj opinię