Jak stosować żel wybielający?

Opublikowano dnia Gru 12 2013 - 8:33am przez Justyna Szewczyk

Wybielanie zębów stało się znacznie łatwiejsze za sprawą coraz to większej ilości preparatów przeznaczonych do tego celu. Choć środków jest wiele, to do najpopularniejszych metod należy zaliczyć wybielanie żelem wybielającym poprzez aplikowanie go na formę dentystyczną. Jest ona dostosowana i uformowana na podstawie odcisku zębów. Wystarczy nakładkę uformować pod wpływem ciepłej wody, zaaplikować żel i pozostawić na zębach na około 30 minut. Metoda ta stosowana jest przez dentystów, jednak wybielanie zębów w jest procesem znacznie tańszym.

Sposób wybielania za pomocą żel wybielający daje szybki i bezpieczny rezultat. Wystarczy tylko wykonać formę dentystyczną, aby móc rozpocząć proces wybielania zębów. Terapia powinna trwać około 30 minut dziennie i może zostać zakończona w każdej chwili jeśli osiągnięty rezultat jest zadowalający. Wybielanie zębów zawsze ma na celu usunięcie przebarwień powstałych na zębach z powodu konsumpcji produktów spożywczych, palenia papierosów, zażywania leków czy wieku.

Zestawy wybielające najczęściej zawierają dwie sztuki formowanych nakładek oraz żel wybielający, który powinien wystarczyć na przeprowadzenie około 36 kuracji. Podczas wybielania zębów środek wybielający przeciska się przez szkliwo i zębinę, co sprawia że nawet najtrudniej dostępne zakamarki zostaną poddane kuracji. Oczywiście odbarwienia pozostaną na zębach po pierwszej sesji, jednak z każdą następną będą one bardziej wybielane dzięki czemu na efekty poczekamy kilkanaście dni. W przypadku żeli wybielających maksymalny efekt zaobserwujemy po 10 dniach.

Dla każdej osoby rezultaty wybielania są indywidualne i zależą od długości i częstotliwości terapii, a także od tego jak często zęby są wybielane. Uzyskanie pięknego i śnieżno białego uśmiechu jest możliwe, a osiągnięcie zadowalającego rezultatu zależy od tego jak bardzo odbarwione są zęby w momencie rozpoczęcia terapii wybielania zębów żelem wybielającym. Duży wpływ na proces wybielania mają również indywidualne predyspozycje genetyczne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak stosować żel wybielający?, 9.0 out of 10 based on 1 rating
O autorze

Dodaj opinię