Jak uzupełnić witaminy i lecytynę szybko i bez recepty?

Opublikowano dnia Paź 25 2016 - 12:00am przez Emilia Michalska

Lecytyna jest bardzo wartościowym składnikiem, którego jednak wcale nie jest łatwo dostarczyć z pożywieniem – nasza dieta z reguły jest zbyt mało odżywcza i zbilansowana, aby znalazła się w niej odpowiednia dzienna dawka tego składnika. Dlatego też stworzono preparat leczniczy z lecytyną Vita Buerlecithin, który wyróżnia największa na rynku ilość lecytyny z soi naturalnego pochodzenia. Pewne pochodzenie z certyfikowanych upraw i kontrola na każdym etapie produkcji tego leku sprawia, że kupując go można oczekiwać najwyższej jakości i skutecznego działania.

Poza lecytyną, której doskonałe działanie na układ nerwowy i krwionośny jest niemal legendarne, Vita Buerlecithin zawiera także cenne witaminy z grupy B, które uzupełniają działanie lecytyny i polepszają jej przyswajalność. Ponadto grają one istotną rolę podczas przemian białka, tłuszczy i węglowodanów w organizmie. Brak tych witamin lub ich niedobór może powodować objawy takie jak kołatanie serca, trudności z oddychaniem, szumy uszne, osłabienie nóg, wczesne siwienie włosów i ich wypadanie, owrzodzenia wokół ust.

Tiamina, czyli witamina B1 zajmuje się w naszym organizmie głównie kontrolowaniem reakcji spalania węglowodanów, jej poziom może więc decydować o poziomie energii jaki posiadamy. Witamina ta wpływa także regenerację i funkcjonowanie układu nerwowego, reguluje proces wzrostu, wchodzi w skład układów enzymatycznych. Szczególne zapotrzebowanie na witaminę B1 mają kobiety w ciąży, osoby aktywne fizycznie, oraz palacze papierosów czy osoby spożywające duże ilości cukrów.

Naturalnie witamina ta pojawia się w produktach pełnoziarnistych (jest składnikiem zbóż), kaszach, otrębach, drożdżach piwnych, warzywach, orzechach, mleku i wieprzowinie. Niestety witamina B1 łatwo ulega rozkładowi w wyniku działania temperatury i promieni słonecznych, nie służy jej także środowisko zasadowe. Przygotowanie niektórych potraw powoduje utratę nawet do połowy zawartości tej witaminy w produktach spożywczych. Na szczęście doskonałym uzupełnieniem codziennej diety w ten składnik jest preparat Vita Buerlecithin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze

Dodaj opinię