Dlaczego warto mieć dobre wyniki cholesterolu?

Opublikowano dnia Paź 14 2016 - 12:19am przez Emilia Michalska

Wysoko rozwinięte cywilizacje pomimo dużego zaawansowania technologicznego borykają się z problemem chorego społeczeństwa. Schorzenia, jakie obserwuje się u młodych ludzi są po prostu przerażające. To chociażby zawały po przekroczeniu dwudziestu-trzydziestu lat, miażdżyca, nadciśnienie, nerwice oraz wiele innych chorób, ograniczających codzienne funkcjonowanie, energię. Negatywne wyniki krwi, złe samopoczucie może być związane z nadmiernym poziomem złego cholesterolu LDL. Warto zatem zrozumieć, jak mu się przeciwstawiać i odzyskać ostatecznie kontrolę nad reakcjami organizmu.

Właściwe podejście do kontroli cholesterolu

Co zatem obniża cholesterol? Krótko mówiąc właściwe prowadzenie się w życiu, czyli utrzymywanie właściwego sposobu odżywiania, uprawianie sportu, unikanie stresu, dbanie o regenerację organizmu. Na początek warto zrezygnować całkowicie z palenia papierosów, ponieważ dym zaburza gospodarkę hormonalną, a przy tym ogranicza produkcję cholesterolu HDL, czyli tego pozytywnego. Nie musisz jednak do końca rezygnować z używek, ale zastąpić wysokokaloryczne piwo, czerwonym winem, wspomagającym regulację ciśnienia krwi.

Tłuszcze zwierzęce zastąp natomiast tymi, pochodzenia roślinnego. Postaw na chude mięsa, błonnik. W tym zakresie najlepszy przykład niesie dieta śródziemnomorska. Właściwe wyniki cholesterolu ograniczają ryzyko ciężkiego zachorowania i śmierci w młodym wieku. Negatywne wyniki cholesterolu w ponad dziewięćdziesięciu procentach są powiązane z otyłością, złym samopoczuciem, a nawet bezsennością.

Zły cholesterol zatyka komórki, przez niego organy wewnętrzne nie otrzymują dostatecznej ilości „paliwa”. Bardzo rzadko zły cholesterol leczy się farmakologicznie, co można uważać za jedną z większych korzyści. Lekka zmiana stylu odżywiania, racjonalna aktywność fizyczna, byle systematyczna czyni prawdziwe cuda.

Zadbaj o siebie, żeby zmniejszyć ryzyko zgonu w młodym wieku

Sklepowe półki atakują produktami przetworzonymi, z ogromną ilością cukru czy tłuszczy nasyconych. Im bliżej do naturalności jadłospisu, tym bliżej do twojego zdrowia. Nadwagę i złe wyniki cholesterolu pokonasz szybko po podjęciu decyzji, warunkowanej powyższymi wskazówkami. Zadbaj o siebie, bo degradacja organizmu w młodym wieku to po prostu błąd, który często sam na siebie sprowadzasz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze

Dodaj opinię