Nie pij energetyków, aby poprawić pamięć!

Opublikowano dnia Lis 10 2016 - 12:11am przez Emilia Michalska

Obecnie na rynku istnieje wiele substancji pod różnymi postaciami, których głównych zadaniem jest poprawa koncentracji i pamięci. Nie trudno zgadnąć, że cieszą się one dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród studentów, pracowników umysłowych i ludzi, którzy na co dzień wykorzystują swój umysł.

Czy przynoszą one jednak spodziewane efekty?

Prawda jest taka, że preparat w pigułce, które w cudowny sposób zwiększy Wasze możliwości zapamiętywania, w rzeczywistości nie istnieje. Prawdą jest też to, że sposób odżywiania się, a więc konkretne substancje, witaminy i minerały, mają wpływ na pracę mózgu i są zdolne do pobudzania go. Jeśli dzięki temu wzrasta zdolność koncentracji, to prawdopodobnie zyskuje także na tym Wasza pamięć. Niestety takie sztuczne wspomaganie mózgu może powodować uszkodzenia w organizmie.

Popularne napoje energetyzujące spożywane w zbyt dużych ilościach mogą nadmiernie pobudzać organizm doprowadzając do zakłócenia pracy serca i innych narządów, a to prosta droga do zaszkodzenia sobie.

Jak poprawić pamięć, nie ryzykując przy tym zdrowia? I czy to w ogóle jest możliwe? Oczywiście, że tak i jest znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać. Pamięć można trenować, także poprzez zwiększanie koncentracji i aktywności mózgu. Aby tego dokonać warto utrzymywać nasze ciało w jak najlepszej kondycji. Dotleniony organizm, duże zasoby energii, zdrowie ciało i wypoczynek, najlepiej jeśli wynika ze snu, potrafią zdziałać cuda. Mózg jest wtedy w stanie pracować na najwyższych obrotach, gwarantując znacznie zwiększoną wydajność. Zwiększona koncentracja i umiejętność skupienia się na określonych celach to podstawowy krok do długotrwałego i łatwego zapamiętywania nawet dużej ilości informacji, które jeszcze kiedyś wydawały się dla Was nieprzyswajalne.

Warto więc dbać o swoje zdrowie, bo jeśli utrzymamy je w należytym porządki, nie będziemy musieli sięgać po specyfiki, które tylko w teorii miałyby nam pomagać. Świeże powietrze, zdrowe odżywianie i dużo ruchu sprawi, że całe Wasze ciało będzie w stanie dokonywać cudów.

Na koniec dla spragnionych wiedzy prezentujemy krótki filmik z poradami, jak w 10 sekund zwiększyć możliwości umysłowe:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze

Dodaj opinię