Zmiana trybu życia poprawia poziom dobrego cholesterolu

Opublikowano dnia Lis 18 2016 - 4:25pm przez Emilia Michalska

Jeśli człowiek spędza w pracy jedenaście do dwunastu godzin dziennie, jada praktycznie na mieście nie mając pojęcia o żywności, którą spożywa i praktycznie w ogóle nie uprawia sportu, jest to pierwszy sygnał mówiący, że koniecznie coś należy zmienić w swoim życiu. Nie będzie to być może łatwe, a przynajmniej na początku. Jeśli bowiem ktoś jest przyzwyczajony do swojej codziennej rutyny i żyje już tak od wielu lat, to nawet jeśli będzie chciał zmienić swoje nawyki, może się okazać to trudne. I ciężko będzie taką osobą przekonać do zmiany argumentami, że przecież bardzo się stresuje, zaczyna podupadać na zdrowiu, czy zaczęła mieć nadwagę.

Co na początek?

Dlatego pozytywne zmiany dobrze jest zacząć do małych kroków. Nie ma sensu zmuszać się do wielkich zmian od razu, ponieważ nigdy rewolucje, nawet takie osobiste, nie niosły ze sobą niczego dobrego. Zamiast więc od razu zmieniać całkowicie swoją dietę, brać suplementy na cholesterol, czy zmniejszać liczbę godzin przysiadywanych w biurze oraz zacząć uprawiać sport, warto zacząć od jednej z tych rzeczy. Doświadczenia innych osób pokazują jednoznacznie, że dobrym pomysłem będzie modyfikacja swojej diety, aby była ona po prostu zdrowsza.

Możemy wciąż jadać na mieście, ale należy wybierać te restauracje, w których wiadomo, jak jest przyrządzona potrawa, jakie składniki zawiera i czy jest zdrowa. Zapewne takie lokale będą nieco droższe, ale czego się nie robi dla zdrowszego trybu życia?

Kolejnym krokiem może być uprawianie sportu. Jeśli chce się zrzucić nadwagę i poprawić poziom cholesterolu we krwi, prawdopodobnie nie wystarczy wyłącznie zmiana nawyków żywieniowych.

Nadwyżki tłuszczu trzeba po prostu spalić, co nie będzie bardzo skomplikowane. Można przecież zapisać się na siłownię, można zacząć jeździć na rowerze. Osobiście możemy polecić pływanie, ponieważ jest to bardzo uniwersalna aktywność fizyczna, która angażuje wszystkie partie mięśni. Jeśli chcesz więc schudnąć nieco szybciej, koniecznie powinieneś pływać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze

Dodaj opinię